Vyrovnávací kurz matematiky

Katedra matematiky nabízí studentům možnost si před začátkem výuky v zimním semestru zopakovat základní důležitá témata ze středoškolské matematiky. V průběhu studia na VŠE většina studentů bude muset absolvovat matematický kurz a proto je potřeba mít pevné základy, na které se bude navazovat. Cílem „Vyrovnávacího kurzu matematiky“ je zopakovat si a hlavně ujasnit základní matematické pojmy a postupy. Výuka bude zaměřena především na grafy a vlastnosti elementárních funkcí, grafy kuželoseček, úpravy výrazů, procvičování pravidel pro výpočty s mocninami a odmocninami, počítání s logaritmy, řešení různých typů rovnic, nerovnic a soustav lineárních i nelineárních rovnic. Kurz si lze zvolit jak v prezenční, tak i on-line formě.

Vice informací a odkaz pro přihlášení najdete zde.